Go back

Camí de Ronda. Dwudniowa piesza wędrówka wzdłuż Costa Brava

Camí de Ronda to jeden z popularnych szlaków pieszych w Katalonii. Najbardziej klasyczna wersja podąża (częściowo) za GR 92 i prowadzi wzdłuż wybrzeża Costa Brava, zaczynając się w Begur i kończąc w Sant Feliu de Guíxols. W kwietniowy weekend przeszliśmy z Jolą dwudniowy odcinek o długości 32 km.

Kwiecień i maj wydają mi się perfekcyjnymi miesiącami na przejście Camí de Ronda. Temperatury w ciągu dnia są już (i jeszcze) bardzo przyjemne, można liczyć na sporo słońca, kwitnie wiele gatunków kwiatów, a najpopularniejsze miejscowości nie są jeszcze zatłoczone. Jedyną wadą jest temperatura wody w morzu (około 14°C), która sprawia, że kąpiele uważam za zajęcie dla koneserów.

Zdecydowaliśmy się na dwudniowy fragment o długości 32 km, zaczynając z Begur i kończąc w Platja d’Aro, z noclegiem w Calella de Palafrugell. Odcinek ten wydaje mi się najciekawszy, krótszy dystans pozwala na spokojną wycieczkę z licznymi przystankami na zdjęcia i posiłki. Dodatkowo pozostały odcinek mieliśmy już okazję przejechać rowerami. Początek i koniec trasy są połączone z Barceloną bezpośrednią linią autobusową.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z dwóch dni na szlaku.

Dzień 1: Begur - Calella de Palafrugell (14 km)

Dzień 2: Calella de Palafrugell - Platja d'Aro (18 km)